08051C223JAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF21BR72A223JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF21BR72A223JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF21BR72A223JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051C223JAZ2A
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
08051C223JAZ2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)