06035J1R5BBTTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 06035J1R5BBTTR |
Description | CAP THIN FILM 1.5PF 50V 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 pF Thin Film Capacitor 50 V 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 06035J1R5BBTTR Models |
Category | Voltage - Rated 50 V |
Manufacturer KYOCERA AVX | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Features RF, High Q, Low Loss |
Capacitance 1.5 pF | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Tolerance ±0.1pF | Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm) |