06031A3R9D4T4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
3.9 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06031A3R9D4T4A
DigiKey Part Number
478-06031A3R9D4T4ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A3R9D4T4A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
06031A3R9D4T4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)