04025C682K4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 29,959
Datasheet
Direct
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
6800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
04025C682K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM05AR71H682KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025C682K4T2A
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025C682K4T2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)