04025C471K4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM05AR71H471KNTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM05AR71H471KNCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM05AR71H471KNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025C471K4T4A
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
04025C471K4T4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)