SG73W3ATTE153K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
15 kOhms ±10% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
SG73W3ATTE153K
DigiKey Part Number
2019-SG73W3ATTE153KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73W3ATTE153K
Description
RES 15K OHM 10% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG73W3ATTE153K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)