SG73S2BTTD9102F
DigiKey Part Number
2019-SG73S2BTTD9102FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73S2BTTD9102F
Description
RES 91K OHM 1% 1/3W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
91 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
SG73S2BTTD9102F Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)