SG732ETTD682K
DigiKey Part Number
2019-SG732ETTD682KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG732ETTD682K
Description
RES 6.8K OHM 10% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 kOhms ±10% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SG732ETTD682K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)