RN73R2ETTD16R4F100
DigiKey Part Number
2019-RN73R2ETTD16R4F100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73R2ETTD16R4F100
Description
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Detailed Description
16.4 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
RN73R2ETTD16R4F100 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)