RN73R2BTTD91R0C10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
91 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RN73R2BTTD91R0C10
DigiKey Part Number
2019-RN73R2BTTD91R0C10TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73R2BTTD91R0C10CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73R2BTTD91R0C10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73R2BTTD91R0C10
Description
RES 91 OHM 0.25% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73R2BTTD91R0C10 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)