RN73R2BTTD3572D10 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
35.7 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RN73R2BTTD3572D10
DigiKey Part Number
2019-RN73R2BTTD3572D10TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73R2BTTD3572D10CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73R2BTTD3572D10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73R2BTTD3572D10
Description
RES 35.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73R2BTTD3572D10 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)