RN732BTTD38R8C50 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
38.8 Ohms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN732BTTD38R8C50
DigiKey Part Number
2019-RN732BTTD38R8C50TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN732BTTD38R8C50
Description
RES 38.8 OHM 0.25% 1/8W 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RN732BTTD38R8C50 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)