RK73G1JTTD2202D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
22 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73G1JTTD2202D
DigiKey Part Number
2019-RK73G1JTTD2202DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73G1JTTD2202DCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73G1JTTD2202DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G1JTTD2202D
Description
RES 22K OHM 0.5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RK73G1JTTD2202D Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)