RK73G1JTTD11R5D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
11.5 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73G1JTTD11R5D
DigiKey Part Number
2019-RK73G1JTTD11R5DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73G1JTTD11R5DCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73G1JTTD11R5DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G1JTTD11R5D
Description
RES 11.5 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RK73G1JTTD11R5D Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)