2225Y0160122GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
1200 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
2225Y0160122GCT
DigiKey Part Number
2225Y0160122GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225Y0160122GCT
Description
CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 2225
Detailed Description
EDA/CAD Models
2225Y0160122GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)