2225J3K00180FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
18 pF ±1% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
2225J3K00180FCT
DigiKey Part Number
2225J3K00180FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225J3K00180FCT
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 2225
Detailed Description
EDA/CAD Models
2225J3K00180FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)