Image for 2225J1K00103FAT is not available
2225J1K00103FAT
DigiKey Part Number
1608-2225J1K00103FATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225J1K00103FAT
Description
MLC
Detailed Description
10000 pF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)