2225J0630224KCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KEMET
0.22 µF ±10% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
2225J0630224KCT
DigiKey Part Number
2225J0630224KCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225J0630224KCT
Description
CAP CER 0.22UF 63V C0G/NP0 2225
Detailed Description
EDA/CAD Models
2225J0630224KCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)