2220Y4K00820FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
82 pF ±1% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220Y4K00820FCT
DigiKey Part Number
2220Y4K00820FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y4K00820FCT
Description
CAP CER 82PF 4KV C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y4K00820FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)