2220Y2K50470GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 pF ±2% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220Y2K50470GCT
DigiKey Part Number
2220Y2K50470GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y2K50470GCT
Description
CAP CER 47PF 2.5KV C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y2K50470GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)