2220Y2K00682JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220Y2K00682JXT
DigiKey Part Number
2220Y2K00682JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y2K00682JXT
Description
CAP CER 6800PF 2KV X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y2K00682JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)