2220Y2000181GFT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
180 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
2220Y2000181GFT
DigiKey Part Number
2220Y2000181GFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y2000181GFT
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
2220Y2000181GFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)