2220Y1K20331KCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±10% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20331KCT
DigiKey Part Number
2220Y1K20331KCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y1K20331KCT
Description
CAP CER 330PF 1.2KV C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y1K20331KCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)