2220Y1000683MDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.068 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220Y1000683MDT
DigiKey Part Number
2220Y1000683MDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y1000683MDT
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y1000683MDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)