2220Y0630681JFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 pF ±5% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
2220Y0630681JFT
DigiKey Part Number
2220Y0630681JFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y0630681JFT
Description
CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y0630681JFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)