2220Y0250102GFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
2220Y0250102GFT
DigiKey Part Number
2220Y0250102GFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y0250102GFT
Description
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y0250102GFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)