2220Y0160333FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.033 µF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220Y0160333FCT
DigiKey Part Number
2220Y0160333FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y0160333FCT
Description
CAP CER 0.033UF 16V C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y0160333FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)