2220J6K00182MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
1800 pF ±20% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220J6K00182MXT
DigiKey Part Number
2220J6K00182MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J6K00182MXT
Description
CAP CER 1800PF 6KV X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J6K00182MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)