2220J5K00471JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Vitramon
470 pF ±5% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220J5K00471JXT
DigiKey Part Number
2220J5K00471JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J5K00471JXT
Description
CAP CER 470PF 5KV X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J5K00471JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)