2220J3K00102KXT
DigiKey Part Number
1608-1427-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1427-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1427-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J3K00102KXT
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 2220
Detailed Description
1000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
2220J3K00102KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)