2220J1K00472FFT
DigiKey Part Number
2220J1K00472FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J1K00472FFT
Description
CAP CER 4700PF 1KV C0G/NP0 2220
Detailed Description
4700 pF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
2220J1K00472FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)