2220J1000124KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.12 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220J1000124KDT
DigiKey Part Number
2220J1000124KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J1000124KDT
Description
CAP CER 0.12UF 100V X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J1000124KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)