1825Y3K00270FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27 pF ±1% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
1825Y3K00270FCT
DigiKey Part Number
1825Y3K00270FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y3K00270FCT
Description
CAP CER 27PF 3KV C0G/NP0 1825
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1825Y3K00270FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)