Image for 1825Y2K00561FAT is not available
1825Y2K00561FAT
DigiKey Part Number
1608-1825Y2K00561FATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y2K00561FAT
Description
MLC
Detailed Description
560 pF ±1% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)