1825Y2K00221KCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
220 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
1825Y2K00221KCT
DigiKey Part Number
1825Y2K00221KCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y2K00221KCT
Description
CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825Y2K00221KCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)