1825Y2K00103JXT
DigiKey Part Number
1825Y2K00103JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y2K00103JXT
Description
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825
Detailed Description
10000 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
1825Y2K00103JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)