1825Y2000152JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
1500 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
1825Y2000152JCT
DigiKey Part Number
1825Y2000152JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y2000152JCT
Description
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825Y2000152JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)