1825J5000390FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
39 pF ±1% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
1825J5000390FCT
DigiKey Part Number
1825J5000390FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825J5000390FCT
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825J5000390FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)