1812Y6K00331JXT
DigiKey Part Number
1812Y6K00331JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y6K00331JXT
Description
CAP CER 330PF 6KV X7R 1812
Detailed Description
330 pF ±5% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812Y6K00331JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)