1812Y6300151JET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
150 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y6300151JET
DigiKey Part Number
1812Y6300151JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y6300151JET
Description
CAP CER 150PF 630V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y6300151JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)