1812Y3K00152KXR
DigiKey Part Number
1608-1812Y3K00152KXRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1812Y3K00152KXRCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1812Y3K00152KXRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y3K00152KXR
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1812
Detailed Description
1500 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812Y3K00152KXR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)