1812Y2000154MET is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.15 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y2000154MET
DigiKey Part Number
1812Y2000154MET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y2000154MET
Description
CAP CER 0.15UF 200V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y2000154MET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)