1812Y1K20153JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.015 µF ±5% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y1K20153JXT
DigiKey Part Number
1812Y1K20153JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1K20153JXT
Description
CAP CER 0.015UF 1.2KV X7R 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812Y1K20153JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)