1812Y0630121GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
120 pF ±2% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812Y0630121GCT
DigiKey Part Number
1812Y0630121GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y0630121GCT
Description
CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y0630121GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)