1812Y0250124JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
0.12 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812Y0250124JCT
DigiKey Part Number
1812Y0250124JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y0250124JCT
Description
CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y0250124JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)