1812Y0250120FFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
12 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812Y0250120FFT
DigiKey Part Number
1812Y0250120FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y0250120FFT
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y0250120FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)