1812J6300332JAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
3300 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J6300332JAT
DigiKey Part Number
1812J6300332JAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J6300332JAT
Description
CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J6300332JAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)