1812J5K00271JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Vitramon
270 pF ±5% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J5K00271JXT
DigiKey Part Number
1812J5K00271JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J5K00271JXT
Description
CAP CER 270PF 5KV X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J5K00271JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)