1812J5K00120JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
12 pF ±5% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J5K00120JCT
DigiKey Part Number
1812J5K00120JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J5K00120JCT
Description
CAP CER 12PF 5KV C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J5K00120JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)