1812J5000822KFT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
8200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812J5000822KFT
DigiKey Part Number
1812J5000822KFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J5000822KFT
Description
CAP CER 8200PF 500V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J5000822KFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)